Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Підрозділи

Адміністрація.
Мочульський Володимир Миколайович — головний лікар ОКУ "Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом" (тел.(0372)57-30-95)

Любківська Олена Аркадіївна — головний бухгалтер (тел.(0372)57-29-97).

Амбулаторно-поліклінічне відділення.
Караушу Ірина Володимирівна - завідувач відділенням. В амбулаторно-поліклінічному відділенні відділенні надається спеціалізована медична допомога по 10 спеціальностям: терапія, фтизіатрія, наркологія, дерматовенерологія, педіатрія, інфекційні хвороби, інфекційні хвороби дитячі, акушерство та гінекологія та соціальні та психологічні послуги, здійснюється УЗД обстеження на надсучасному тривимірному УЗД-апараті. Функціонує 4 мультидисциплінарні команди, здійснюється консультування хворих в інших лікувально-профілактичних закладах області, проводиться постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Відділення денного стаціонару.
У відділенні дорослого денного стаціонару функціонує 16 ліжок. В селі Мольниця Герцаївського району розпочало свою роботу дитяче відділення денного стаціонару обласного центру СНІДу із для надання медичної допомоги 43 хворим дітям, які були взяті під опіку священнослужителем Михайлом Жаром.

Лабораторія.
Мудряк Ганна Флорівна — завідувач лабораторії.


Лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції атестована на право проведення метрологічних досліджень відповідно до галузі атестації (проведення досліджень методом імуноферментного аналізу).

Лабораторія проводить наступні дослідження:

  • первинний скринінг на виявлення АТ до ВІЛ;
  • дослідження на опортуністичні інфекції;
  • гематологічні, біохімічні, загальноклінічні дослідження.


Відділ профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу.
Відділ профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу проводить роботу по збору та обробці статистичної інформації із медичних закладів області, аналізують епідситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні та здійснюють сероепідеміологічний моніторинг обстеження населення на ВІЛ. Фахівці проводять епідеміологічне розслідування вперше виявлених випадків ВІЛ-інфекції у дітей, вагітних та інших категорій. Забезпечують ведення комп'ютерної бази даних ВІЛ-інфікованих, моніторинг проведення постконтактної профілактики особам, що мали ризик інфікування ВІЛ. Проводять навчання медичних працівників та спеціалістів інших служб з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, надають організаційно-методичну допомогу урядовим та неурядовим організаціям області.

Кабінет "Довіра".
У кабінеті "Довіри" проводиться добровільне дотестове та післятестове консультування населення області. Також проводиться консультування членів родин і близьких ВІЛ-інфікованих осіб та хворих на СНІД, щодо формування прихільності до лікування у разі їх звернення, ознайомлення із заходами індивідуальної профілактики щодо запобігання інфікуванню при контактах з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Фахівці беруть участь у інформаційній роботі з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення області, у тому числі уразливих груп до інфікуванню ВІЛ.

Центр моніторингу та оцінки.
Сорокатий Сергій Анатолійович - керівник Центру МІО ОКУ "Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом", тел. (0372)57-30-95, e-mail: aidsmiocv@ukr.net. Центр моніторингу та оцінки з виконання програмних заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу здійснює збір, узагальнення та розповсюдження інформації щодо виконання заходів обласної Програми забезпечення профілактики ВIЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВIЛ-інфікованих і хворих на СНIД на 2009-2013 роки, надає інформацію про стан її виконання урядовим та неурядовим організаціям, зокрема обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД при облдержадміністрації. Проводить видання публікацій, електронних інформаційних бюлетенів, розміщення інформації в мережі Інтернет.