Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Підрозділи

Адміністрація.
Мочульський Володимир Миколайович — генеральний директор ОКНП "Чернівецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом", тел.0372-524896.

Любківська Олена Аркадіївна — головний бухгалтер, тел. 0372-572997.

З 01 липня 2020 року в центрі СНІДу впроваджено платні послуги, що затверджені головою Чернівецької обласної ради. 

Амбулаторно-поліклінічне відділення.
Караушу Ірина Володимирівна - завідувач відділенням. В амбулаторно-поліклінічному відділенні відділенні надається спеціалізована медична допомога по 10 спеціальностям: терапія, фтизіатрія,  дерматовенерологія, педіатрія, інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби, акушерство та гінекологія, соціальні та психологічні послуги. Здійснюється УЗД обстеження на надсучасному тривимірному УЗД-апараті. 

Відділення денного стаціонару.
У відділенні дорослого денного стаціонару функціонує 16 ліжок.

В с.Банчени Герцаївського району працює персонал дитячого відділення денного стаціонару обласного центру СНІДу, де надається медична допомога 83 ВІЛ-інфікованим дітям, які були взяті під опіку священнослужителем Михайлом Жаром.

Лабораторія.
Мудряк Ганна Флорівна — завідувач відділу лабораторної діагностики.


Лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції атестована на право проведення метрологічних досліджень відповідно до галузі атестації (проведення досліджень методом імуноферментного аналізу).

Лабораторія проводить наступні дослідження:

  • первинний скринінг на виявлення АТ до ВІЛ;
  • дослідження на опортуністичні інфекції;
  • гематологічні, біохімічні, загальноклінічні дослідження;
  • тестування ІФА на COVID-19.


Відділ профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу.
Відділ профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу проводить роботу по збору та обробці статистичної інформації із медичних закладів області, аналізують епідситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні та здійснюють сероепідеміологічний моніторинг обстеження населення на ВІЛ. Фахівці проводять епідеміологічне розслідування вперше виявлених випадків ВІЛ-інфекції у дітей, вагітних та інших категорій. Забезпечують ведення компютерної бази даних ВІЛ-інфікованих, моніторинг проведення постконтактної профілактики особам, що мали ризик інфікування ВІЛ. Проводять навчання медичних працівників та спеціалістів інших служб з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, надають організаційно-методичну допомогу урядовим та неурядовим організаціям області.

Кабінет "Довіра".
У кабінеті "Довіри" проводиться добровільне дотестове та післятестове консультування населення області. Також проводиться консультування членів родин і близьких ВІЛ-інфікованих осіб та хворих на СНІД, щодо формування прихільності до лікування у разі їх звернення, ознайомлення із заходами індивідуальної профілактики щодо запобігання інфікуванню при контактах з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Фахівці беруть участь у інформаційній роботі з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення області, у тому числі уразливих груп до інфікуванню ВІЛ.