Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Новини

01.11.2013

В рамках робочого візиту в Женеву Віце-прем'єр міністра України, Голови Національної ради з протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу Костянтина Івановича Грищенка 2 жовтня 2013 року відбулася робоча зустріч з виконавчим директором Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією Марком Дайблом.

10.09.2013

Кількість звернень до Національної лінії телефону довіри з питань ВІЛ/СНІДу за останній квартал збільшилася на 1,5 тис у порівнянні з попереднім аналогічним періодом. Загалом же за перше півріччя 2013 року за консультаціями на тему ВІЛ та СНІДу звернулося понад 21,6 тис громадян. З них, 21,2 тис – надані консультації по телефону, ще понад 400 звернень були опрацьовані в онлайн-режимі.

03.06.2013

Для создания огромной модели из 64 миллионов атомов потребовался суперкомпьютер Blue Waters с суммарной мощностью в 11,5 петафлопc.

03.06.2013

Дитина здорових батьків просто мала нещастя народитися в лікарні, в який в той самий час лікувалася інша дитина – носій ВІЛ. Зараження передалося через внутрішньовенні уколи, тобто в лікарні персонал не дотримувався техніки безпеки. Дитина також мала нещастя народитися в 1997 році, коли одноразові шприци ще не стали нормою.

03.06.2013

За результатами дослідження німецьких вчених з товариства мігрені і головного болю виявилося, що найчастіше від головного болю страждають люди, які живуть у великих містах з населенням понад 50 тисяч жителів.

03.06.2013

За останні десятиріччя минулого століття в усьому світі проведено чимало досліджень, які розвинули та поглибили уявлення про шкідливий вплив куріння під час вагітності, адже з роками кількість жінок-курців збільшується.

03.06.2013

Днями у Держслужбі України соцзахворювань відбулася партнерська зустріч, під час якої обговорювалися перші результати та напрацювання проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», а також ключові аспекти запланованого в межах проекту дослідження щодо оцінки потреб України у сфері ТБ/ВІЛ.

03.06.2013

3-6 червня 2013 року в м. Ялта відбудеться семінар-нарада «Стратегічна інформація як основа прийняття управлінських рішень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу», організатором якої виступили Держслужба України соцзахворювань, проект з технічної допомоги у сфері моніторингу та оцінки та ефективного використання даних, проект «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні» за фінансової підтримки USAID.

24.05.2013

Щорічно 15 травня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв СНІДу. Кількість хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в останні роки продовжує зростати. За даними ВООЗ, щоденно у світі вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) інфікуються 15 тисяч осіб, або 5 осіб – за 1 хвилину. Впродовж року у 3-5% ВІЛ-інфікованих пацієнтів розвивається власне СНІД (синдром набутого імунодефіциту), прояви якого є причиною летальних наслідків.

15.04.2013

Впровадження профілактичних програм, зокрема програми «зменшення шкоди», що підтримуються Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, значно розширило доступ до профілактичних послуг як загального населення, передусім молоді, так і представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ. Частиною таких програм є замісна підтримувальна терапія для споживачів опіоїдних ін’єкційних наркотиків (далі – ЗПТ).

15.04.2013

Держслужба України соцзахворювань продовжує серію апаратних нарад з регіонами щодо виявлення основних проблемних питань в боротьбі зі СНІДом та туберкульозом.

15.04.2013

Партія шприців, які були ввезені як гуманітарна допомога у 2010 році в рамках виконання проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, не оподатковуватиметься. Таким є рішення Державної митної служби на виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова у відповідь на звернення МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» - організації, яка займалася ввезенням та декларуванням зазначеного товару.

15.04.2013

На виконання доручення Президента України щодо деяких питань запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів, зокрема пункту 1.1 - підготовка та внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" в частині видатків на фінансування зазначених заходів, Держслужба України соцзахворювань здійснила детальний аналіз фінансової потреби за підсумками І кварталу 2013 року з метою повноцінного виконання заходів з лікування та профілактики хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз.

15.04.2013

В Україні запроваджуються уніфіковані форми облікової документації та звітності, які дозволять отримати на національному рівні вичерпну інформацію щодо епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу, здійснити її якісний моніторинг та оцінку. Відповідний наказ №180 «Про затвердження форм первинної облікової документації і звітності з питань моніторингу епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції та інструкцій щодо їх заповнення», підготовлений Держслужбою соцзахворювань у співпраці з партнерами, затверджено МОЗ України та днями зареєстровано у Міністерстві юстиції (№495/23027 від 27 березня 2013 року).

15.04.2013

Під час чергової апаратної наради представники Держслужби України соцзахворювань та Закарпатської області обговорили основні питання організації надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД та інші питання сфери. Закарпатська область належить до категорії регіонів з найнижчим ураженням ВІЛ. Рівень смертності від хвороб обумовлених СНІДом в Закарпатті є найнижчим по Україні.

15.04.2013

8 квітня 2013 року, в приміщенні Всеукраїнської мережі ЛЖВ, пройшло перше засідання підкомітету з питань реформування системи соціальних послуг (підкомітет було створено відповідно до рішення засідання Комітету з питань формування державної політики у сфері надання соціальних послуг людям похилого віку, інвалідам, бездомним громадянам, іншим соціально вразливим верствам населення Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України). Метою засідання було забезпечення діяльності підкомітету відповідно до Плану робіт ГР на 2013 рік.

15.04.2013

Фахівці з Національного інституту раку (NCI) у США виявили ген, мутації якого впливають на лікування вірусу гепатиту C.

15.04.2013

Українські тюремники відзначають збільшення кількості інфікованих СНІДом. Про це розповів перший заступник голови Пенітенціарної службы Сергій Сидоренко в ефірі телеканалу "Перший національний" ввечері 7 квітня.

15.04.2013

З 11 по 14 березня 2013 року, в Росії, м. Суздаль, відбулася нарада Росспоживнагляду «Епідеміологічний моніторинг, підсумки реалізації заходів, спрямованих на профілактику, виявлення і лікування ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С в рамках пріоритетного національного проекту». Нарада була організована Федеральною службою з нагляду у сфері захисту прав споживачів та благополуччя людини, ФБУН «Центральний науково-дослідницькій інститут епідеміології», ФНМЦ з профілактики та боротьби зі СНІДом.

06.03.2013

Если человеку начинать давать лекарства сразу после постановки диагноза "ВИЧ", то можно замедлить процесс развития инфекции, а начало пожизненного курса препаратов удастся отложить, пишет The Daily Mail. Это, в свою очередь, снизит вероятность распространения болезни.


 

Архів