Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Новини

16.07.2014

Процес реформування у сфері протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу передбачає запровадження нових моделей та підходів до надання послуг населенню, однак націлений на збереження ключових надбань та ресурсів. Для створення й реалізації Дерсжлужбою України соцзахворювань короткострокових та довгострокових завдань та цілей принципово важливою є активна участь громадських інституцій, особливо на місцях.

16.07.2014

Функції центрів профілактики та боротьби зі СНІДом будуть суттєво розширені в контексті здійснення ними адміністративних та управлінських функцій, а також виконання завдань моніторингу, надання організаційної та методичної допомоги. Відповідний проект наказу МОЗ України «Про затвердження змін до Примірного положення про центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», розроблений Держслужбою України соцзахворювань, наразі винесено на громадське обговорення.

16.07.2014

Робочою групою внесено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою "Туберкульоз".

16.07.2014

Американський розробник Чарльз Пауелл представив громадськості принципово новий презерватив.

16.07.2014

У деяких людей ВІЛ прогресує повільніше, ніж зазвичай. Причина полягає в рівні холестерину в імунних клітинах, передає The Times of India.

16.07.2014

Заразитися можна при проведенні пірсингу, татуажу, голкорефлексотерапії, в косметичних салонах (манікюр, педикюр, проколювання вух та ін.), при наданні стоматологічної допомоги, при хірургічних втручаннях, при використанні інструментів, забрудненими кров»ю хворого на гепатит чи носія, а також при спільному використанні бритв, манікюрних наборів і навіть зубних щіток (коли щітка забруднена інфікованою кров’ю). Високий ризик інфікування у місцях позбавлення волі. Якщо грубо порушуються санітарні норми, то місцем інфікування може стати будь-який кабінет, де проводяться медичні маніпуляції. Медичний персонал може інфікуватися безпосередньо на работі, при проведенні маніпуляцій, при травмах під час роботи з інфікованою кров’ю та її компонентами, під час операцій, при необережному поводженні із забрудненими інструментами, при лабораторних аваріях. Ризик захворювання вірусними гепатитами В і С при медичних маніпуляціях зберігається і в розвинених країнах.

16.07.2014

З 2009р. в Україні успішно здійснюється інформаційно-просвітницька кампанія з профілактики ВІЛ/СНІДу в рамках міжурядової співпраці Україна-Німеччина, спрямована на популяризацію серед населення України (особливо молоді) здорового способу життя, пропагування відповідальної поведінки та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

16.07.2014

За інформацією Управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) по Республіці Крим та місту федерального значення Севастополю, запас препаратів антиретровірусної терапії для ВІЛ-позитивних ув’язнених на балансі управління закінчились 10 червня 2014 року.

23.04.2014

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також з інших джерел.

23.04.2014

Представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ відзначають значні досягнення в рамках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки.

23.04.2014

Україна розпочала формування консолідованої заявки до Глобального фонду, яка дозволить залучити донорську допомогу для реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.

23.04.2014

У столиці відбулася презентація проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників найвищого ризику в медичних закладах України».

23.04.2014

Враховуючи ситуацію із тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та надзвичайно напружену ситуацію на Сході України, Держслужба України соцзахворювань вживає додаткових заходів для забезпечення доступу до медичних послуг хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз. З цією метою при Держслужбі України соцзахворювань утворено експертну групу з вирішення проблемних питань, які виникають в АР Крим та інших територіях, де проходять акції протесту та підбурювання.

27.03.2014

Заявив міністр під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

12.03.2014

Перш за все, ми маємо пам’ятати, що до нас за допомогою та підтримкою звертаються тисячі пацієнтів, життя та здоров’я яких у наших руках. Незалежно від регіону України, де проживають ВІЛ-інфіковані та хворі на туберкульоз, вони повинні отримувати ліки та підтримку щоденно для того, щоб сьогодні і завтра, як громадяни, могли допомагати Україні стати гідною серед гідних у сім’ї Європейських народів. Звертаємось до головних лікарів: просимо взяти під особистий щоденний контроль ситуацію із забезпеченням ліками у кожному закладі, де надаються послуги з лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу, у кожному пологовому будинку, де може народитися дитина у ВІЛ-інфікованої жінки.

12.03.2014

Смертність від туберкульозу у 2013 році, знизилась на 6% у порівнянні з попереднім роком та становить 14,2 на 100 тис. населення (дані Держкомстату України). Ця тенденція свідчить про ефективність заходів з протидії туберкульозу та пов’язана із забезпеченням потреби у протитуберкульозних препаратах І та ІІ ряду.

12.03.2014

Днями Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна провела зустріч з представниками проекту міжнародної технічної допомоги USAID/SIAPS - «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг».

03.03.2014

Україну залучено до формування групи моніторингу інвестицій в проекти зменшення шкоди. Зазначена група покликана здійснити методологічну та технічну підтримку трирічної програми Євразійської мережі зі зменшення шкоди. Заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко взяла участь у засіданні групи, яка проходила в м. Вільнюс (Литовська Республіка). До складу групи увійшли національні експерти з країн-партнерів регіональної програми; експерти з інших країн, які мають позитивний досвід інвестування в зменшення шкоди; а також представники міжнародних організацій та агенцій ООН.

03.03.2014

В Україні існує необхідність розвитку мультидисциплінарних підходів у проведенні профілактичних заходів щодо інфікування ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді, а також розвиток інформаційно-просвітницьких заходів серед загального населення. В процесі розробки та подальшого впровадження Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки планується посилити зв’язки медичної та соціальної сфер. Крім того, більш активною має бути допомога й підтримка з боку родин та громадських осередків. Про це під час навчального туру до Лондона та Манчестера (Великобританія) повідомила начальник відділу організації медико-соціальної допомоги Держслужби України соцзахворювань Людмила Сторожук. Поїздка була присвячена питанням забезпечення психологічними та медичними послугами ВІЛ-позитивних дітей, зокрема, підліткового віку.

03.03.2014

У столиці України відбулася дводенна Консультація з питань покращення надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки для споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН). На ній обговорюються механізми та практичні підходи для забезпечення системності та сталості відповідних послуг для СІН, зокрема в контексті реалізації нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Учасники заходу також мають на меті розробити «дорожньої карти» з планом дій щодо розширення доступу до спектру ВІЛ-орієнтованих послуг для наркозалежних осіб, яка б враховувала елемент оптимізації бюджетних вкладень.


 

Архів