Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Це цікаво

06.03.2013

Анемія (недокрів`я) - сьогодні досить поширене захворювання в усьому світі. Не є винятком і Україна. Причина її виникнення полягає в нестачі якогось мікроелементу в організмі людини або порушенні деяких процесів життєдіяльності. Приміром, у разі дефіциту вітамінів В9 і В12 діагностують фолієводефіцитну анемію, а в разі гострих кровотеч - постгеморагічну.

21.08.2012

Через 20 років після того, як учені виявили, що паління провокує розвиток остеопорозу і є причиною переломів, було здійснено нове відкриття - сигаретний дим сприяє виробленню двох білків, які провокують переломи кісток.

19.04.2012

Дієтологи рекомендують відмовитися від всіх каш, окрім вівсяної та гречаної, жирного м‘яса, бананів і груш, а також три рази на день їсти овочеві салати на гарнір. Подібний раціон дозволить за 2-3 тижні скинути накопичені за зиму кілограми.

19.04.2012

Всі знайомі із смаком натуральної кави, розчинної кави, а ось про зелену мало хто знає. Що ж за звір такий, ця зелена кава?

19.04.2012

Давно відомо, що існують певні категорії їжі, які просто не рекомендовано їсти на ніч. Звичайно, якщо ви допускали такі помилки і лише іноді вживали в їжу продукти, які «завдяки» своїм хімічним властивостям потрапили в наш заборонений список, то це можна пробачити і нічого страшного з вами не станеться. Отже, наступного разу перш, ніж прогулятися перед сном до холодильника, ви обов‘язково повинні ознайомитися зі списком із 7-и заборонених продуктів.

19.04.2012

Якщо ваша робота пов’язана з використанням ПК, і ви проводите за ним більшу частину свого часу, то навіть кілька годин сидіння перед монітором призводять до перевтоми очей і головного болю.

19.04.2012

Гранатовий сік — дуже цінний продукт, що уповільнює процес старіння організму та продовжує молодість.

02.03.2012

За словами експертів з Університету Тель-Авіва, тренування дозволять не «перегоріти» на роботі та поліпшити настрій.

02.03.2012

Дослідники з Єльського університету з‘ясували, що циркадні ритми (генетичний механізм, що регулює сон) контролюють рівень гена, життєво важливого для нормальної роботи імунної системи людини. Вчені пов’язали ген TLR-9 з біологічними ритмами. Як показали лабораторні експерименти, організм найкраще реагує на інфекції тоді, коли цей ген був у максимально активному стані.

02.03.2012

Понад 70% українців позитивно ставляться до вживання лікарських препаратів. При цьому майже 40% з них вважає, що іноземні препарати ефективніші за вітчизняні.

02.03.2012

Досить відомий стан, при якому розвивається виражений спазм периферичних судин, називається феноменом (синдром) Рейно. Воно може виникати без явних ознак інших захворювань (хвороба Рейно) як результат впливу медикаментів, різних ревматоїдних і системних патологій (синдром Рейно).

02.03.2012

Прямо скажемо, нелегко слідувати самим останнім відкриттям щодо того, що є для нас, людей, гарним і що не дуже добре і навіть шкідливо. Але є розроблені і перевірені стратегії, які допоможуть нам продовжити життя і зробити його більш здоровим. Ось кілька способів продовжити життя і поліпшити її якість.

19.12.2011

З метою поліпшення якості та доступності медичної допомоги в Дніпропетровській області розвивається сімейна медицина. На сьогодні в медичних закладах області вже працює майже півтисячі сімейних лікарів. Передбачається підготувати ще близько двох тисяч фахівців. Про це — розмова з завідувачкою кафедри сімейної медицини Дніпропетровської державної медичної академії, доктором медичних наук, професором, заслуженим лікарем України Неонілою ЧУХРІЄНКО.

19.12.2011

Осінньо-зимовий період завжди очікується населенням з осторогою. Актуальними стають питання: як убезпечитися від «всюдисущих» гострих респіраторних вірусних інфекцій і, зокрема, грипу; як правильно пролікуватися, якщо уникнути хвороби не вдалося; чи слід боятися епідемії? Отже, яка ситуація із захворюваністю на грип в Україні, яких рекомендацій варто дотримуватися, щоб спокійно прожити холодну пору року?

19.12.2011

В перші декілька днів жит­тя тем­пе­ра­ту­ра тіла не­мов­ля­ти мо­же бу­ти тро­хи підвищеною (37,0-37,4°С в пахвовій западині). Потім во­на встановлюється в ме­жах 36,0-37,0°С (частіше 36,6°С). Щоб дізнатися, які по­каз­ни­ки є нор­мою для ва­шо­го ма­лю­ка, виміряйте йо­му тем­пе­ра­ту­ру, ко­ли він здо­ро­вий і спокійний. Ба­жа­но поміряти її і під пах­вою, і в прямій кишці.

19.12.2011

У головному управлінні охорони здоров‘я КМДА повідомили, що столиці не вистачає 3270 медпрацівників, у тому числі 516 лікарів первинної ланки.