Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Питання-відповідь

Які є способи завагітніти, щоб не заразитися, якщо мій хлопець ВІЛ-інфікований, а я повністю здорова?
Анна | 2 відповіді | 25.12.2013
Ми дуже хочемо дітей, під час сексу ми постійно захищаємось, тому я здорова. Я чула про можливості завагітніти, щось типу штучного запліднення. Які є варіанти? Підкажіть будь ласка!)

Відповідей (2)


лікар | 10.01.2014
Для пар, в яких один або обидва партнери ВІЛ-інфіковані, існують методи альтернативного зачаття.
Для пар, у яких інфікований чоловік:
• Штучне запліднення жінки очищеною спермою ВІЛ-позитивного партнера: метод полягає в прямому введенні сперми в піхву після процесу "очищення" сперми. Даний спосіб значно знижує ризик передачі вірусу жінці, і багато фахівців вважають його найкращим для пар, у яких інфікований чоловік. Жінка, що бажає зачати дитину таким способом, знаходиться під спостереженням, у процесі якого визначається момент початку овуляції, після чого партнер надає сперму для очищення. Попередньо сперма партнера досліджується на здатність до запліднення.
• Екстракорпоральне запліднення (запліднення в пробірці): при використанні даного методу сперматозоїди відокремлюють від насінної рідини, а у жінки за допомогою мало травматичного хірургічного втручання (лапароскопії) здійснюється забір зрілих яйцеклітин. Яйцеклітини запліднюються в пробірці. Успішно запліднена яйцеклітина вводиться в порожнину матки. Даний метод, через високу вартість і необхідність проведення процедур, пов'язаних зі штучним вторгненням в організм, застосовується тільки для пар, що мають проблеми із зачаттям.
У нас в Україні на Закарпатті працює унікальний, поки що єдиний в Україні і навіть у СНД Центр, в якому парам, де один із партнерів ВІЛ-інфікований, дають шанс народити здорову дитинку.
likar | 10.01.2014
Для пар, в яких один або обидва партнери ВІЛ-інфіковані, існують методи альтернативного зачаття.
Для пар, у яких інфікований чоловік:
 

Категорії