Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

За участю провідних фахівців області відбулася тематична науково-практична конференція

СНІД і туберкульоз – дві чи не найжахливіші хвороби. Поєднуючись, вони становлять подвійну небезпеку. Це - так звана ко-інфекція, коли хвороби, підсилюючи одна одну, вдвічі швидше руйнують імунну систему людини. Туберкульоз при ВІЛ-інфекції став головною причиною зростання смертності хворих на СНІД: при їх поєданні смертність сягає майже 90%.

У світі налічується близько 5 млн. осіб, які хворіють на ко-інфекцію. Частота виявлення туберкульозу серед хворих на СНІД у Європі становить 5-15%, а в Україні – 30%. Станом на 2010 рік в Україні кількість захворілих на СНІД-асоційований туберкульоз становила 8,7 осіб на 100 тис. населення (у Чернівецькій області – 1,2 осіб на 100 тис. населення).

Ко-інфекція ВІЛ/ТБ має специфічні ознаки і симптоми, діагностувати їх поєднання дуже важко. Щоб вирішити низку проблемних питань, поглибити знання лікарів первинної ланки – сімейної медицини про ко-інфекцію Головне управління охорони здоров’я ОДА та Буковинський державний  медичний  університет спільно з Чернівецьким обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом і Чернівецьким обласним протитуберкульозним диспансером провели регіональну науково-практичну конференцію „Актуальні питання протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ-інфекції”. У ній взяли участь й сімейні лікарі області. Медики обговорили шляхи протидії хворобам, принципи діагностики ко-інфекції та її якісного лікування. Порушувалось питання нових підходів до імунотерапії та добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію.

Організатори конференції акцентували на тому, щоб первинна ланка була насторожі щодо поєднання СНІДу і туберкульозу, оскільки пересічна людина звертається перш за все до сімейного лікаря. А щоб розпочати правильне обстеження, а за ним і лікування, сімейний лікар має бути добре обізнаним.

- Загальна лікарська мережа повинна бути пильною і за певних обставин включати в програму обстеження пацієнта консультацію фтизіатра й інфекціоніста, - каже завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ, доктор медичних наук, професор Лілія ТОДОРІКО.

"Здоров’я Буковини"