Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

У Чернівцях на Соборній площі можна було зробити безкоштовний тест на ВІЛ, гепатит В,С

На Соборній площі 9 жовтня працював консультаційний пункт з питань профілактики ВІЛ та вірусних гепатитів за участю соціальних працівників громадських організацій та медичних працівників Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

 9 жовтня з 13:00 до 15:00 на Соборній площі під час проведення рок-фестивалю "Відродження" відбулася молодіжна інформаційно-просвітницька акція з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб, таких як ВІЛ/СНІД та гепатити В і С. Під час акції молоді люди змогли БЕЗКОШТОВНО пройти швидкий тест на наявність антитіл до вірусів імунодефіциту людини, гепатитів В і С.
Серед молоді було розповсюджено інформаційні листівки та проведено опитування стосовно рівня обізнаності молодих людей щодо шляхів передачі соціально-небезпечних хвороб.
Організаторами акції виступають Чернівецькі міські благодійні фонди "Життя заради життя" та "Нова сім’я" спільно з Чернівецьким обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Довідково. Гепатит С - це наступна епідемія, яка через кілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість носіїв, у яких виявлені маркери гепатиту С, - понад 180 мільйонів. Кількість людей, інфікованих вірусом гепатиту С, вже сьогодні в десятки разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, а за прогнозами фахівців, до 2015-2020 років кількість хворих подвоїться.
За 9 місяців 2011 року з діагнозом ВІЛ обласний Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом взяв на облік 79 людей, з діагнозом СНІД - 13. Найбільш розповсюджений шлях зараження ВІЛ в Чернівецькій області - статевий.
Станом на 1 жовтня 2011 року в Центрі зареєстровано 594 особи, з них - 105 з діагнозом СНІД. Серед цих 594 на обліку перебувають 80 діток (у 50 з них наявність ВІЛ-інфекції підтверджено, у 30 - на стадії підтвердження).