Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Михайло Папієв: ВІЛ-інфіковані діти найбільше потерпають від того, як до них ставиться суспільство

8 червня, відбулася спільна прес-конференція голови обласної державної адміністрації Михайла Папієва та голови представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо з питань надання медичної допомоги дітям, хворим на СНІД та соціальної адаптації таких дітей. "Діти найбільше потерпають не стільки від того, що вони хворі, а від того, як ставиться до них суспільство", – відзначив під час спілкування з журналістами Михайло Папієв. Саме тому, за його словами, надзвичайно важливе завдання – підготувати дітей до дорослого життя, органічно адаптувати їх в суспільство, і в цьому питанні Буковина має позитивний досвід, визнаний ЮНІСЕФ.

"За допомогою Фонду, який є найбільш авторитетною структурою в світі, цим досвідом ми можемо поділитися й з іншими областями", – сказав глава облдержадміністрації.   "ВІЛ-інфіковані діти, наголосила пані Юкіе Мокуо, нічим не відрізняються від здорових дітей, єдина їх відмінність у тому, що вони змушені щодня приймати ліки. Ми маємо створювати толерантне суспільство, громаду, в якій виконуються всі права дитини".
Довідково. В Чернівецькій області діє Комплексна програма забезпечення допомоги хворим на СНІД та ВІЛ-інфікованим в Чернівецькій області на період 2009-2013 років. За період епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією в Чернівецькій області – з 1992 року, моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції, до 1 січня цього року офіційно зареєстровано 871 випадок ВІЛ-інфекції, у тому числі 206 випадків захворювання на СНІД. Протягом цього періоду в області зареєстровано 143 дитини, які народились від ВІЛ-інфікованих жінок. За останні два роки кількість обстежених на ВІЛ-інфекцію в області значно зросла в порівнянні з минулими роками, внаслідок цього зросла і кількість вперше виявлених випадків ВІЛ-інфікування. Внаслідок профілактичної та санітарно-освітньої роботи всіх відомств в Чернівецькій області впродовж останніх років відзначаються низькі рівні захворюваності на СНІД, які складають 2,2 на 100 тисяч населення за підсумками 2010 року, що майже в 4 рази нижче від показника, зареєстрованого в Україні в 2009 році – 9,3 на 100 тисяч населення. Рівень смертності від СНІДу в області також значно нижчий і складає 1,1 на 100 тисяч населення проти 5,5 на 100 тисяч населення в Україні. Поширеність ВІЛ-інфекції в області складає 61,9 на 100 тисяч населення проти 220,9 на 100 тисяч населення в Україні за 2009 рік. Область впродовж останніх років за рейтингами Міністерства охорони здоров`я України посідає не нижче 3 місця за результатами оцінки якості організації меддопомоги ВІЛ-інфікованим.
На обліку в обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 86 дітей, з яких у 49 дітей діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено та 37 дітей, яким діагноз ВІЛ-інфекції знаходиться на стадії підтвердження. Діагноз СНІД зареєстровано у 23 дітей, з числа ВІЛ-інфікованих, що мешкають на території Чернівецької області. Забезпечення лікарськими засобами для проведення лікування дітей проводиться за рахунок коштів державного бюджету. При Свято-Вознесенському монастирі у великій прийомній сім`ї перебувають 43 ВІЛ-інфіковані дитини. З лютого 2009 року, враховуючи необхідність контролю антиретровірусної терапії, забезпечення якісного медичного супроводу, Головним управлінням охорони здоров’я організовано роботу стаціонару денного перебування на базі орендованих приміщень Свято-Вознесенського монастиря з цілодобовим постом медичної сестри. Діти забезпечені педіатричним супроводом та медичним спостереженням.